25 Жовтня 2017

Сергій Тігіпко планує об'єднати VS Банк (Львів) та ТАСкомбанк (Київ). Фактично це буде поглинання VS Банку після завершення процедури його покупки.

За словами Тігіпка, в минулому році ТАСкомбанк виріс на 114%, тоді як в поточному році зростання активів забезпечено вже на 70%. Завдяки покупці VS Банку, зростання активів складе 100%, а капіталу - 60%. При цьому, як сказав Тігіпко, скорочення кількість відділень не буде.

Також, він повідомив, що його група крім покупки банків зацікавлена в купівлі проблемних боргів.

Серед планів Сергія Тігіпка запустити мобільний банкінг Monobank на базі Universal Bank і технологію на базі ТАСкомбанку, яка буде призначена для малого і середнього бізнесу. В обох проектах Тігіпко співпрацює з колишніми працівниками з Приватбанку.

За його словами, в пріоритетах ТАСкомбанку - продовження інтеграції з іншими компаніями, які працюють з банківською групою ТАС. «Ми зараз повністю інтегрували КредитМаркет, це кеш-кредити і споживчі кредити. Вони сьогодні мають можливість переливати частину своїх продуктів до нас на баланс, отримувати фондування. Також ми закінчили інтеграцію «Українського лізингового фонду», який нещодавно придбали» - додав Тігіпко.

Тігіпко є власником фінансово-промислової групи ТАС. На фінансовому ринку група представлена ТАСкомбанком і страховою групою ТАС. У грудні 2016 року Тігіпко завершив угоду з купівлі Universal Bank і страхової компанії Aegon Life Ukraine. Протягом 2017 року ТАСкомбанк придбав частину активів і пасивів неплатоспроможних Діамантбанку і банку «Новий». У серпні він подав заявку до Національного банку і Антимонопольного комітету на покупку у російського Сбербанку його дочірнього VS Банку. АМКУ вже схвалив проведення такої угоди, НБУ також не бачить перешкод для покупки VS Банку.

За даними НБУ, на 1 липня за розміром активів ТАСкомбанк займав 19-е місце (10,6 млрд грн) серед 88 діючих банків. Станом на 1 липня за розміром активів VS Банк займав 28-е місце (3,6 млрд грн) серед 88 діючих банків.

Реєстрація

Зареєструйтеся на M&A Ukraine

  • Надання комплексної аналітики з українського ринку інвестиційно-банківських послуг (угоди, мультиплікатори, вартість послуг, рейтинги інвестбанків і консультантів)
  • Агрегація всіх buy/sell side та інвестиційних пропозицій існуючих в Україні (вище USD 1 млн.)
  • Підвищення ефективності залучення нових клієнтів і реалізації угод