20 грудня 2019

Польський Getin Holding S.A. уклав договір з групою компаній Dragon Capital. Згідно з ним 100% акцій українського Ідея Банку продадуть майже за 1,4 млрд грн.

Польський холдинг повністю позбавляється від акцій Ідея Банку (Львів) і ТОВ "Новий Фінансовий Сервіс" (Київ).

Покупці - фізична особа (швидше за все Томаш Фіала, компанія Dragon Capital Investments Limited (Нікосія, Кіпр), брокер ТОВ "Драгон Капітал" (Київ) і фонд Dragon Capital New Ukraine LP (Сент-Гелері, Джерсі).

За всі активи поляки отримають 1,368 млрд грн, що становить 1,6 частину капіталу. З 1 січня 2020 р до закриття угоди вони також отримають дивіденди на суму 200 млн грн.

Для завершення операції необхідний дозвіл від НБУ та АМКУ, а також щоб український Ідея Банк достроково виконав свої зобов'язання перед польським Idea Bank.

За словами Getin Holding S.A. передачу частки завершать до 31 травня 2020р.

У контракті передбачена можливість його розірвання. У такому випадку штрафні санкції складуть 5,5 млн грн.

Договір регламентується англійським законодавством.

Dragon Capital - українська група компаній, що належить Томашу Фіалу. З 2001 р займається прямими інвестиціями і фінансовими послугами - брокерське обслуговування, управління активами, інвестиційно-банківський супровід.

Ідея Банк - дочірній банк польського Getin Holding S.A. Спочатку банк "Прикарпаття", який холдинг купив і перейменував в 2007 р. Активи на 01.07.2019 становили 7,01 млрд грн (25 місце в рейтингу українських банків). Регулятивний капітал на 01.10.2019 налічував 877,5 млн грн.

Реєстрація

Зареєструйтеся на M&A Ukraine

  • Надання комплексної аналітики з українського ринку інвестиційно-банківських послуг (угоди, мультиплікатори, вартість послуг, рейтинги інвестбанків і консультантів)
  • Агрегація всіх buy/sell side та інвестиційних пропозицій існуючих в Україні (вище USD 1 млн.)
  • Підвищення ефективності залучення нових клієнтів і реалізації угод