6 Листопада 2014

Найбільший акціонер «Миронівського хлібопродукту» Юрій Косюк продав 100% акцій Березанської птахофабрики п'яти кіпрським компаніям Proscar Trading Limited, Digomax Limited, Sitate Limited, Gresley Holdings Limited і Pentamorfo Limited, які раніше не володіли цінними паперами Березанської птахофабрики. Про це повідомило агентство "УНІАН".

На думку експертів за покупкою підприємства стоїть Олег Бахматюк, якому належить агрохолдинг «Авангард», що виробляє більше половини всіх товарних яєць в Україні. При цьому кіпрські компанії, які стали акціонерами Березанської птахофабрики, також є співвласниками «Птахофабрики Київської», яка, за словами експертів, є одним з непублічних активів Олега Бахматюка.

Вартість операції оцінюється в 250 300 млн грн.

Березанська птахофабрика (Київська обл., Баришівський р-н) спеціалізується на виробництві товарних яєць, а також сухих яєчних продуктів. Підприємство має понад 1,2 млн птахомісць. Обсяг виробництва - 200 млн товарних яєць на рік.

"Миронівський хлібопродукт" (МХП) - один з найбільших агрохолдингів в Україні, провідний виробник м'яса птиці (ТМ «Наша Ряба»). Агрохолдинг також займається виробництвом зернових, соняшникової олії, яловичини, картоплі та інших продуктів харчування (ТМ «Легко!», «Фуа Гра», «Сертифікований Ангус», «Дружба народів», «Бащинський», «Європродукт»). Земельний банк - 360 тис. га, у тому числі 40 тис. га - в Росії ("Воронеж Агро Холдинг"). 65% акцій МХП контролює Юрій Косюк, 35% - торгуються на Лондонській фондовій біржі (LSE).

Реєстрація

Зареєструйтеся на M&A Ukraine

  • Надання комплексної аналітики з українського ринку інвестиційно-банківських послуг (угоди, мультиплікатори, вартість послуг, рейтинги інвестбанків і консультантів)
  • Агрегація всіх buy/sell side та інвестиційних пропозицій існуючих в Україні (вище USD 1 млн.)
  • Підвищення ефективності залучення нових клієнтів і реалізації угод