16 лютого 2018

Компанія Biosphere Holding Ltd., яка зареєстрована на Кіпрі, купує акції компанії Ivybrigde Ventures Limited. Дані дії забезпечать перевищення 50% голосів у вищому органі управління емітента.

У зв'язку з цим, Антимонопольний комітет України (АМКУ), в лютому місяці, ініціював розгляд справи про концентрацію у вигляді вищезгаданого придбання.

Прес-служба АМКУ повідомляє, що концентрація охопить ринок товарів домашнього догляду (Household) і особистої гігієни (Hygiene), а конкретно таку продукцію: губки різних видів (лазневі і кухонні), пакування харчового призначення, ватні палички та диски, сміттєві пакети, посуд для одноразового використання, серветки (сухі та вологі), пластикові вироби.

Уточнимо, що за даними держреєстру, засновник корпорації "Біосфера" Андрій Здесенко є кінцевим бенефіціаром Biosphere Holding Ltd. і, ТОВ "КПД" в місті Дніпро (з 2006 року). Статутний капітал останнього становить 15,28 млн. грн, а основні види діяльності щільно пов'язані з напрямками корпорації "Біосфера". Також, А.Здесенко є співвласником мережі ресторанів "Вапіано" на території України і засновником Charisma Fashion Group.

"Біосфера" є лідером з виготовлення та розповсюдження товарів особистої гігієни та догляду за будинком. Корпорація працює на території України більше 20 років і займається реалізацією таких торгових марок: "Фрекен Бок", "Фреш Бери", "Vortex", "Eventa", "Novina", "Smile", "Selpak", "Lady Cotton" та інші.

Крім України, компанія працює на території двадцяти країн світу та володіє, приблизно, такою ж кількістю дистрибутивних і власних брендів. В арсеналі "Біосфери" більш ніж двісті найменувань продукції, а виробництво налічує чотири заводи, загальна виробнича площа яких становить 35 тис. кв. м. У свою чергу, логістичні комплекси займають площу в 18 тис. кв. м. Також, варто згадати, що корпорація, спільно з Groupe Lemoine (Франція) має спільне володіння над естонським заводом, площею 8,5 тис. кв. м.

Великий виробник товарів домашнього догляду ТОВ "Ергопак" перебуває під стовідсотковим володінням Ivybrigde Ventures Limited.

За інформацією наданою на сайті, компанія розпочала свою роботу в Україні в 1996 році і виступала як дистрибуційна компанія "Ерголайн". Вона імпортувала в країну товари для будинку, а торгова марка мала назву "Сучасний дім". Своє активне виробництво компанія здійснює з 1999 року, тоді ж і сталася модифікація у виробничу компанію "Ергопак", яка вже в 2007 році запустила власний виробничий комплекс у Каневі. З того ж року "Ергопак" поставляє пластик для прибирання та кухні "Plafor", який виробляють в Европі.

На даний момент, персонал компанії складає більше ніж тисячу осіб, а вона сама є одним з провідних виробників товарів по догляду за будинком в Україні. "Ергопак" також володіє власними торговими марками для мереж "АТБ", "Ашан", "Білла", "Фуршет", "Метро", "Експансія".

Виручка компанії в 2016 році - 718,34 млн. грн, а збиток понад 56 млн. грн. У період з січня по вересень 2017 року вона становила 26,67 млн. грн чистого прибутку і 571,74 млн. грн чистого доходу.

Реєстрація

Зареєструйтеся на M&A Ukraine

  • Надання комплексної аналітики з українського ринку інвестиційно-банківських послуг (угоди, мультиплікатори, вартість послуг, рейтинги інвестбанків і консультантів)
  • Агрегація всіх buy/sell side та інвестиційних пропозицій існуючих в Україні (вище USD 1 млн.)
  • Підвищення ефективності залучення нових клієнтів і реалізації угод