Evraz

16 серпня 2018

На сайті Ірландської фондової біржі група «Метінвест» офіційно повідомила про купівлю приблизно за 190 млн доларів США до 24,99% акцій деяких активів коксівного вугілля в Україні. Дана угода стане однією з найбільших на металургійному ринку.

«Активи складаються з кількох підприємств, що займаються видобутком, збагаченням і продажем вугілля, найбільш значущі з них – це шахтоуправління «Покровське» і Свято-Варваринська збагачувальна фабрика, які разом утворюють найбільший в Україні вуглевидобувний та виробничий комплекс» – повідомив Метінвест. Додаємо, що до цієї миті компанії входили до складу промислово-фінансової групи Віктора Нусенкіса «Донецьксталь».

У повідомленні уточнили, що з огляду на розрахунки за методикою JORC станом на 31 грудня 2017 року довгострокові підтверджені та ймовірні запаси вугілля склали 81 млн тонн. За минулий рік видобули 4,3 млн тонн рядового вугілля та справили 2,6 млн тонн вугільного концентрату.

За тиждень до цієї події стало відомо, що група Рината Ахметова опосередковано увійшла до складу акціонерів найбільшого виробника коксівного вугілля в Україні – ПАТ «Шахтоуправління «Покровське».

Відповідно даних НКЦПФР, з другого кварталу 2017 року 57,29% акцій «Покровського» переведені з групи В. Нусенкіса на компанію «Industrial Coal Holding» (ICH). У той же час 24,99% акцій ICH належить Metinvest B. V.

Решта 75,01% акцій ICH розподілені між співвласниками ПрАТ «Донецьксталь» – компаніями Кіпру Altana Limited (24,99%), Misandyco Holdings LTD (24,99%), Mastino Trading (0,04%) і Британських Віргінських островів «Treimur Investments Limited» (24,99%).

Кіпрські компанії також контролюють ПрАТ «Дніпровський коксохімічний завод» (ДКХЗ). Але антимонопольні органи деяких країн уже дали дозвіл групі Р. Ахметова на придбання ДКХЗ. Цієї миті він веде роботу з Антимонопольним комітетом України, щоб стати офіційним бенефіціаром заводу.

Олег Кожушок, начальник департаменту «Донецьксталі» по роботі з інвесторами, підтвердив придбання «Метінвестом» часток акцій у ПАТ «Шахтоуправління «Покровське» та в Свято-Варваринській вуглезбагачувальній фабриці.

Як відомо, під управлінням «Investment Capital Ukraine» (ICU) фонд венчурного фінансування «Глорі» скуповує боргові розписки «Донецьксталі», в якої на підконтрольній Україні території залишилася лише компанія «Покровське». ICU вже зібрав зобов'язання на суму понад 7,8 млрд грн, що з урахуванням відсотків і пені становить майже 300 млн доларів США. Частину боргів підприємств фонд придбав через ТОВ «Фінансова компанія «Пріоритет» Сергія Кия, народного депутата з фракції «Партія регіонів» та колишнього помічника Ріната Ахметова.

Реєстрація

Зареєструйтеся на M&A Ukraine

  • Надання комплексної аналітики з українського ринку інвестиційно-банківських послуг (угоди, мультиплікатори, вартість послуг, рейтинги інвестбанків і консультантів)
  • Агрегація всіх buy/sell side та інвестиційних пропозицій існуючих в Україні (вище USD 1 млн.)
  • Підвищення ефективності залучення нових клієнтів і реалізації угод