14 липня 2014

Як повідомляє прес-служба СКМ 14 липня 2014р. завершилася операція між СКМ і Смарт-Холдингом з об'єднання гірничо-металургійних активів двох груп в рамках спільної компанії Metinvest BV. На останньому етапі угоди група Смарт внесла до статутного капіталу Metinvest BV 100% акцій компанії Trosilia Holdings Limited (Кіпр), в опосередкованому володінні якої знаходиться 46,15% акцій ПАТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат» (ПГЗК).

Завершення об'єднання гірничо-металургійних активів СКМ і Смарт-Холдингу було оформлено підписанням Угоди Акціонерів, яке регулює внесення сторонами належних їм активів в Metinvest BV, а також встановлює обсяг прав кожної з сторін з корпоративного управління Metinvest BV. Угода Акціонерів було підписано 7 липня 2014р. між компаніями SCM (System Capital Management) Limited (на 100% входить до Групи СКМ) і компаніями групи Смарт.

Відповідно до зазначеної Угоди, в обмін на внесення компанії Trosilia Holdings Limited до статутного капіталу Metinvest BV група Смарт отримала ряд додаткових прав в галузі корпоративного управління групою Метінвест, а саме: право вето по ряду питань, що відносяться до компетенції Наглядової Ради та загальних зборів акціонерів Metinvest BV. З 10 членів Наглядової Ради Metinvest BV сім членів будуть призначатися від СКМ і три - від Смарт-Холдингу. CEO Metinvest B.V. та Групи Метінвест призначатиметься СКМ, а Смарт-Холдинг отримає право призначати другого директора - члена правління Metinvest BV.

Крім того, в рамках завершення угоди на користь групи Смарт була випущена додаткова акція компанії Metinvest BV. У результаті, частка СКМ в Metinvest BV тепер становить 71.24%, частка Смарт-Холдингу - 23,76%, частка Clarendale Limited (компанія, пов'язана з колишніми власниками ПАТ «ММК ім. Ілліча») - 5%. СКМ і Смарт розпочали об'єднання своїх гірничо-металургійних активів в 2007 році. У 2014 році СКМ і Смарт досягли остаточних домовленостей щодо складу активів Metinvest BV та обсягу прав обох сторін щодо участі в управлінні спільною компанією.

Компанія СКМ - сконцентрувала свою діяльність у трьох основних сферах бізнесу: гірничо-металургійній, електроенергетичній і фінансовій, а також у телекомунікаціях, медіа-бізнесі, нерухомості, роздрібній торгівлі, видобутку глин, торгівлі нафтопродуктами, сільському господарстві, машинобудуванні і транспортному бізнесі.

До Групи СКМ входять компанії Метінвест і ДТЕК, Перший український міжнародний банк і Ренесанс-Капітал, АСКА і АСКА-Життя, телекомунікаційна група Vega, «Медіа Група Україна», ЕСТА Холдинг (нерухомість), Український Ритейл (роздрібна торгівля), UMG (видобуток глин), Паралель (оператор ринку нафтопродуктів), Харвіст (сільське господарство), машинобудівний холдинг Corum Group, транспортний холдинг «Портінвест» та інші.

Смарт-Холдинг - одна з найбільших промислово-інвестиційних груп України, яка об'єднує підприємства гірничо-металургійного та нафтогазового комплексів, банківського сектора, сільського господарства, рітейлу, суднобудування і нерухомості.

Реєстрація

Зареєструйтеся на M&A Ukraine

  • Надання комплексної аналітики з українського ринку інвестиційно-банківських послуг (угоди, мультиплікатори, вартість послуг, рейтинги інвестбанків і консультантів)
  • Агрегація всіх buy/sell side та інвестиційних пропозицій існуючих в Україні (вище USD 1 млн.)
  • Підвищення ефективності залучення нових клієнтів і реалізації угод